Benevento - Parma 2-2. Dennis Man a adus un punct Parmei, printr-un gol superb marcat în minutul 88. Mihăilă a jucat în ultimele 15 minute

Serie A

Parma a smuls o remiză pe terenul lui Benevento, datorită lui Dennis Man. Românul, care a fost titular în acest meci, a marcat în minutul 88 cu o execuţie superbă, din voleu. A fost prima sa reuşită în Serie A de la transferul la Parma. Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 77

LIVE VIDEO Benevento - Parma 2-2 (Glik 24, Ioniţă 65 / Kurtic 55, Man 88)

Echipe de start:

• Benevento: Montipo - Tuia, Glik, Barba - Depaoli, Hatemaj, Schiattarella, A. Ioniţă, Improta - Gaich, Lapadula
  • Rezerve: Manfredini, Caldirola, Caprari, Dabo, Di Serio, Falque, Foulon, R. Insigne, Letizia, Sau, A. Tello, Viola. Antrenor: Filippo Inzaghi
  • Parma: Sepe - Laurini, Osorio, Bani, Gagliolo - Hernani, Brugman, Kucka - Man, Pelle, Gervinho
  • Rezerve: Colombi, Conti, Grassi, Cornelius, Kurtic, Cyprien, Zagaritis, Bruno Alves, Mihăilă, Dierckx, Camara, Busi. Antrenor: Roberto D'Aversa

Final: 2-2 în partida dintre Benevento şi Parma

Min 88. GOOOOOOL Dennis Man! Românul restabileşte egalitatea, printr-un voleu superb

Min 77. Valentin Mihăilă este trimis şi el în teren pentru acest ultim sfert de oră al meciului.

Min 67. Gol Benevento! Corner din nou care se încheie cu gol. A marcat Arthur Ioniţă

Min 60. Parma marchează din nou, dar după ce analizează faza cu VAR, arbitrul anulează reuşita

Min 55. Gol Parma! Kurtic restabileşte egalitatea în urma unui corner

Min 46. Start în repriza a doua

Pauză: Benevento o conduce pe Parma cu 1-0

Min 44. Lovitură liberă pentru Parma, dar Hernani trage şi el, peste poarta lui Montipo

Min 27. Şut expediat de Vincent Laurini (Parma), dar peste poarta gazdelor

Min 24. Gol Benevento! Kamil Glik este autorul golului pentru formaţia gazdă

Min 9. Acţiune periculoasă, dar pericolul e îndepartat după incercarea lui Fabio Depaoli (Benevento) de a dribla adversarul

Min 1. A început partida!

Parma este pe penultimul loc în Serie A, cu doar 19 puncte şi are nevoie mare de o victorie. Adversara de azi, Torino, ocupanta acelei poziţii, are un meci în minus.

Afla mai multe despre: parmadennis manvalentin mihailaserie a