VIDEO. Benfica-ŢSKA Moscova 1-2. Nimic până-n pauză, nebunie în repriza a doua

Benfica şi ŢSKA Moscova au oferit 45 de minute sărace în faze de poartă, dar şi o repriză secundă în care au lăsat garda jos şi au trecut la lovituri decisive

După prima partidă din grupele Ligii Campionilor, Benfica va trebui să se mulţumească doar cu posesia balonului. Portughezii au ţinut mingea în 73% din timpul efectiv de joc, dar statistica nu-i ajută deloc.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

A fost 0-0 la pauză, dar fotbalul spectaculos avea să vină în debutul reprizei secunde. Mai întâi Benfica deschide scorul în minutul 50, prin Seferovici, dar ruşii revin în joc în minutul 63, după un penalty transformat de Vitinho.

Lovitura de graţie a fost dată Jemaletdinov, în minutul 70, care a profitat de o respingere greşită a lui Varela şi a marcat golul care i-a adus victoria echipei din Moscova.

Afla mai multe despre: benficatska moscovachampions leaguebenfica tska moscova 1-2liga campionilor,