Bogdan Lobonţ îl felicită pe Toni Petrea după victoria cu Rapid! ”Chindia? O echipă mult schimbată faţă de ceea ce a fost înainte”

Chindia Târgovişte a câştigat meciul cu Rapid cu scorul de 2-1, în etapa cu numărul 12 din Liga 1.

Toni Petrea a reuşit să aducă prima victorie din campionat pentru Chindia Târgovişte.

Bogdan Lobonţ a mărturisit că a rămas impresionat de jocul celor de la Chindia Târgovişte. Petrea are procentaj maxim pe banca târgoviştenilor, două victorii din două posibile.

”Cred că ar trebui să vorbim întâi de Chindia, care a controlat jocul. În prima repriză, mie unul mi-a lăsat o impresie foarte bună. Mi-a plăcut cum a interpretat jocul. O echipă mult schimbată faţă de ceea ce a fost înainte.

Practic, sunt aceiaşi jucători şi aici este un mare semn de întrebare. Cum aceiaşi jucători, după o perioada scurtă de timp, se pot schimba cum ai pocni din degete? Deci este un mare semn de întrebare.

Şi nu numai de Chindia, ci şi despre Universitatea Craiova, dacă ţinem minte prima repriză cu Zorya. Deci totul ţine numai şi numai de jucători. Nu ai cum în perioada scurtă de timp să le insufli un spirit. Nu ai bagheta magică. Practic, dacă ţinem minte, Mirel a avut doar două zile. A fost ceva incredibil.

La fel şi Chindia, cu Adi Mihalcea, a avut o perioadă nefastă, luau goluri foarte uşor, din faza fixă, dar practic sunt aceiaşi jucători”, a declarat Bogdan Lobonţ pentru PlaySport.

Afla mai multe despre: chindiarapidtoni petrea