Bogdan Mitrea a marcat un gol în meciul disputat de echipa sa împotriva liderului din Cipru

Fotbalistul echipei Doxa Katokopia, Bogdan Mitrea, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-4, în faţa formaţiei AEL Limassol, în etapa a XIII-a a campionatului Ciprului.

Mitrea a marcat în minutul 82. Celelalte goluri ale gazdelor au fost înscrise de Luis Carlos ’12 şi Hadjivasili ’62. Pentru învingători au marcat Jurado ‘6, Makris ’69, ’74 şi Lafrance ’71.

Bogdan Mitrea a jucat pe toată durata partidei, iar celălalt român de la Doxa, Răzvan Tincu, a intrat pe teren în minutul 49.

AEL este lider în clasament, cu 31 de puncte, iar Doxa este pe opt, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: bogdan mitrea