Boloni a pierdut în Grecia. Înfrângere pentru Panathinaikos, după ce a condus timp de o oră în partida cu Aris

Panathinaikos a pierdut cu scorul de 1-2 partida cu Aris, din campionat.

Echipa antrenată de Ladislau Boloni a condus cu 1-0, după ce Sankhare a marcat în minutul 31.

Manos a ratat o lovitură de la 11 metri pentru oaspeţi în finalul primei reprize, iar la zece minute de la reluare, Mauricio (Panathinaikos) a fost eliminat.

De aici a început coşmarul pentru Boloni şi echipa sa. În numai trei minute, Aris a marcat de două ori prin Manos şi Garcia.

S-a terminat 2-1 pentru echipa oaspete, deşi Panathinaikos controlase jocul până la eliminarea lui Mauricio. La Aris Salonic a jucat şi Cristi Ganea, care a intrat pe final.

Afla mai multe despre: bolonipanathinaikos