Boloni continuă să facă miracole în Belgia. După Genk a bătut-o şi pe Anderlecht!

În etapa a treia din playoff-ul primei ligi belgiene, Antwerp a câştigat pe terenul lui Anderlecht, scor 2-1.

Ladislau Boloni continuă să impresioneze în Belgia. Tehnicianul român a bifat o nouă victorie de prestigiu în playoff. După ce etapa trecută a câştigat acasă cu Genk, Antwerp s-a impus acum pe terenul lui Anderlecht, scor 2-1.

Formaţia sa are cu 5 puncte mai mult decât Anderlecht şi ocupă locul 4 în prima ligă belgiană (faza playoff-ului).

În meciul de pe Constant Vanden Stock, Anderlecht a marcat prima prin Gerkens în minutul 33. Cinci minute mai târziu Lamkel Ze a restabilit egalitatea după o combinaţie cu Mbokani.

Acelaşi Mbokani a marcat cu cinci minute înainte de final golul victoriei. Etapa viitoare Antwerp are meci tot în deplasare la Gent, formaţia de pe ultimul loc din playoff.

Afla mai multe despre: boloni