Boloni, succes la scor în etapa a şaptea. Antwerp e neînvinsă şi a urcat pe podium

Formaţia Antwerp, antrenată de Ladislau Boloni, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa Zulte-Weregem, într-un meci din etapa a şaptea a campionatului Belgiei.

Antwerp rămâne fără înfrângere, după ce în primele şase etape a obţinut trei victorii şi trei remize.

Duminică, pentru învingători au marcat Rafaelov '7, Arslanagic ’10, Owusu ’27 (penalti), ’62 şi Haroun ‘90+1.

Zulte, care a rămas în inferioritate numerică în minutul 15, după eliminarea lui Marcq, a încris prin De Fauw, în minutul 53.

Doar 3 goluri a încasat formaţia lui Boloni în primele şapte runde, având cea mai bună defensivă din campionat în acest moment. Cu 15 puncte, Antwerp depăşeşte în clasament formaţii titrate ca Anderlecht (13 puncte) sau Standard Liege (12 puncte).

Afla mai multe despre: ladislau boloniantwerp