Boloni, un nou succes pe banca tehnică a lui Panathinaikos! Victorie în derby-ul de clasament cu Aris Salonic

Boloni l-a învins pe Cristi Ganea. Panathinaikos a câştigat derby-ul de clasament cu Aris Salonic, la care Ganea a jucat în ultimele 8 minute

Formaţia Panathinaikos, antrenată de Ladislau Boloni, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa lui Cristian Ganea, Aris Salonic, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului Greciei.

Golul a fost marcat de Kampetsis, în minutul 9. La gazde, Ganea a intrat pe teren în minutul 81.

Aris ocupă locul patru în clasament, cu 33 de puncte, iar Panathinaikos este pe cinci, cu 28 de puncte. Lider este Olympiakos, care are 45 de puncte.

Afla mai multe despre: bolonicristi ganea