BOOM! Keşeru face ce vrea în Bulgaria! Atacantul naţionalei a marcat patru goluri pentru Ludogorets în meciul cu Etar

Claudiu Keşeru este în mare formă. Atacantul echipei naţionale a avut o primă repriză perfectă în duelul cu Etar.

Ludogorets s-a distrat în primele 45 de minute cu Etar, ultima clasată în prima ligă.

A fost repriza lui Claudiu Keşeru, atacantul echipei naţionale reuşind să marcheze trei din cele patru goluri ale echipei sale.

Keşeru a deschis scorul în minutul 6, iar după 30 de minute a finalizat combinaţia cu Ikoko, pentru 2-0. Oaspeţii şi-au marcat un autogol prin Krachunov, dar în finalul reprizei, Keşeru a marcat din nou pentru 4-0, de această dată din pasa lui Nedyalkov.

Şi după pauză, Keşeru şi-a continuat recitalul. A punctat în minutul 52 şi a reuşit cel de-al patrulea gol al său în acest meci. Ludogorets s-a impus la final cu 6-0.

Ludogorets este lider în Bulgaria, iar în acest sezon a ajuns la borna 12 goluri marcate. El este al doilea în clasamentul celor mai buni marcator, în spatele lui Coureur. În clasament, formaţia lui Keşeru are 42 de puncte, iar Etar este pe ultimul loc, cu 11 puncte.

Afla mai multe despre: claudiu keşeru