Bornă impresionantă pentru Ştefan Radu în tricoul lui Lazio Roma

Ştefan Radu bifează meciul 400 pentru Lazio Roma. Românul este titular în partida Bayern Munchen - Lazio din Germania.

După 4-1 în tur, Bayern pare să nu aibă probleme la calificarea în sferturile de finală. Contra bavarezilor, românul Ştefan Radu joacă din primul minut, ceea ce îl face pe Radu să ajungă la meciul 400 în tricoul formaţiei romane.

De când a ajuns la Lazio (2007-2008), Radu a jucat minim 20 de meciuri, în fiecare dintre cele 12 sezoane.

”Românul rămâne în continuare un stâlp al defensivei noastre. Genul de jucător pe care poţi conta oricând, indiferent de adversar. Un fotbalist important şi un lider, în teren şi în afara lui” scriu italienii de la thelaziali.com.

Radu a cucerit alături de laziali nu mai puţin de şase trofee. De trei ori a ridicat românul Cupa Italiei (2008-2009, 2012-2013 şi 2018-2019) şi de alte trei ori Supercupa Italiei (2009, 2017 şi 2019)

Afla mai multe despre: ştefan radu