BREAKING NEWS | Marius Şumudică, pe mâna medicilor după o nouă înfrângere în Turcia! Antrenorului i s-a făcut rău după ce Rizespor a pierdut cu nou promovata Erzurumspor

Campionate

Marius Şumudică (48 de ani) a pierdut din nou în Turcia, după ce echipa sa, Rizespor, a fost învinsă de nou promovata Erzurumspor cu 2-0. Antrenorului român i s-a făcut rău după finalul partidei.

Rizespor a pierdut din nou în Superliga turcă, 2-0 cu Erzurumspor, echipa nou promovată la începutul actualului sezon. Aatif Chahechouhe a marcat în minutul 67, iar Oltan Karakullukcu a stabilit scorul final în minutul 90+2. Rize a terminat meciul în zece jucători. Fernando a primit al doilea cartonaş galben în minutul 83.

După meci, antrenorului român i s-a făcut rău! Antrenorul secund al lui Rizespor, Marius Mărgărit, a anunţat că Şumudică se simte rău.  "Primeşte îngrijirile medicului", a spus Mărgărit, care a oferit declaraţii în locul antrenorul principal.

De la venirea lui Marius Şumudică, Rizespor are o singură victorie, chiar împotriva fostei echipe a românului, 3-0 cu Gaziantep. Acum, Rize are trei înfrângeri şi două egaluri în ultimele cinci partide. În urma acestei serii, Rizespor ocupă acum locul 14 în clasament, cu 26 de puncte.

Damjan Djokovic, fostul fotbalist de la CFR Cluj, a fost integralist în partida Rizespor - Erzurumspor 0-2.

Afla mai multe despre: marius sumudicarizesporturcia