Budescu e de neoprit în Arabia Saudită! Mijlocaşul a înscris din nou pentru Al Shabab. Ghinion pentru echipa lui Şumudică

Formaţia antrenată de Marius Şumudică, Al Shabab, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul pe care l-a disputat, luni, pe teren propriu, cu Al-Raed, în etapa a XVIII-a a campionatului Arabiei Saudite.

Constantin Budescu a marcat din penalty, în minutul 10, pentru echipa lui Şumudică, dar oaspeţii au restabilit egalitatea chiar înainte de pauză. Pentru Al-Raed a înscris Al-Shamekh, în minutul 43.

Budescu şi Valerică Găman au fost integralişti la Al Shabab, Găman primind un cartonaş galben în minutul 41.

Este a doua remiză consecutivă pentru Al Shabab în campionat. Formaţia lui Şumudică este pe locul 3, cu 34 de puncte, la nouă puncte distanţă de liderul Al Hilal.

Afla mai multe despre: budescual shababsumudicagaman