Cadou superb pentru Moţi! Gol şi calificare cu Ludogoreţ în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei

La o zi după ce a împlinit 35 de ani, Cosmin Moţi a sărbătorit pe teren. Fundaşul lui Ludogoreţ a evoluat în partida cu Septemvri Sofia şi a avut o prestaţie remarcabilă.

Ludogoreţ a câştigat cu 3-0 partida din optimile de finală ale Cupei Bulgariei, competiţie pe care campioana en-titre a câştigat-o deja de două ori.

Moţi a fost cel care a deschis scorul în minutul 10, fundaşul român fiind urmat pe tabela de marcaj de către coechipierii săi Swierczok şi Tchibota.

Pentru Moţi acesta a fost al doilea gol al sezonului, după cel marcat în Europa League, în victoria lui Ludogoreţ cu New Saints, scor 5-0.

Afla mai multe despre: ludogoretmotigol