Camora a răbufnit după înfrângerea cu Rapid: "E un semnal de alarmă. În atac, când trebuia să dăm o pasă..."

CFR Cluj

Căpitanul echipei CFR Cluj, Mario Camora, a tras un semnal de alarmă după înfrângerea suferită în deplasarea de la Rapid, scor 1-3.

"Rapid a meritat victoria. Am pierdut mijlocul, aproape toate duelurile 1 la 1. Este un semnal de alarmă. Ce s-a întâmplat în această seară nu se mai poate întâmpla.

Am fost încrezători după ce am egalat, dar nici în prima, nici în a doua repriză nu am început bine, iar în partea a doua am fost dominaţi total.

E greu aşa... În atac, când trebuia să dam pasă, alegeam altă soluţie. Erau câte trei adversari, dar noi voiam să-i driblăm pe toţi...

Normal că Rapid e o candidată la titlu. Trebuie să analizăm meciul şi să lucrăm la ce nu a fost bine, mai ales în repriza a doua. S-au schimbat mulţi jucători, trebuie să ne revenim repede, acum se văd caracterele tari, la înfrâgeri", a spus Camora.

Rapid - CFR Cluj 3-1

Rapid Bucureşti a dispus, luni seara, pe teren propriu, scor 3-1, de CFR Cluj, într-un meci din etapa a zecea a Superligii. Albion Rrahmani a marcat de două ori.

Cu 19 puncte, CFR rămâne pe locul secund în clasament, iar Rapid vine pe ultima treaptă a podiumului, cu 18 puncte.

• RAPID: H. Moldovan – Braun (Onea 87), Săpunaru, P. Iacob, Borza - Al. Albu, Emmers (Borja Valle 90) – Funsho Bamgboye, Al. Ioniţă II (C. Cîrjan 81), Petrila (Pănoiu 87) – Rrahmani. ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş, Ajeti, Kresic, Camora - Cvek, Tachtsidis (R. Filip 70), C. Deac (E. Krasniqi 62) – Bîrligea (Jefte Betancor 62), Juricic (Otele 46), Avounou (L. Mihai 77). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

Afla mai multe despre: camoracfr cluj