Camora, despre marea problemă a lui CFR Cluj din această perioadă: "Păcat!"

CFR Cluj

Fotbalistul echipei CFR Cluj, Mario Camora, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-1, că formaţia sa trebuie să îşi păstreze concentrarea până la final, nu cum s-a întâmplat în confruntările cu oltenii, cu FCSB şi FC Botoşani.

Camora: "S-au pierdut punctele uşor. Păcat. Trebuie să fim concentraţi 90 de minute"

“Păcat, echipa a făcut un meci bun, a luptat, a avut atitudine. S-au pierdut punctele uşor, dar asta este. Am fost asaltaţi, dar au şi ei echipă bună. Nu cred că merită pe ce loc sunt la ce jucători au. Luăm gol la ultima fază, cu FCSB, acum, cu Botoşani ultimele minute...

Trebuie să fim concentraţi 90 de minute. Arbitrajul a fost bun, dar cartonaşele galbene cred că s-au dat uşor. Dar mi s-a părut un arbitraj bun. Trebuie să ne unim şi să luptăm fiecare meci, fiecare meci trebuie să fie o finală pentru noi”, a spus Camora.

CFR Cluj, liderul Ligii 1, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a XXIV-a a primului eşalon, în care gazdele au egalat la ultima fază.

Golul clujenilor a fost marcat de Petrila, în minutul 14. Pentru Craiova a egalat Gustavo, în minutul 90+6.

De la clujeni a fost eliminat Camora, în minutul 84, când a primit al doilea cartonaş galben.

La final a fost eliminat şi Bălgrădean, însă el direct.

Afla mai multe despre: mario camoracfr cluj