Camora: ”Ultima fază ne-a costat din păcate” Ce spune despre meciul retur: ”Mergem cu gândul la calificare”

CFR Cluj

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, marţi, pe teren propriu cu campioana Elveţiei, Young Boys Berna, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Returul va avea loc la 10 aprilie

Manea a marcat pentru formaţia clujeană în minutul 4, în timp ce oaspeţii au egalat prin Sierro în minutul 90+3.

”Un meci foarte, foarte greu pentru noi. Din păcate, ultima fază ne-a costat şi nu am putut să câştigăm. Trebuie să fim realişti, să ştim că vom suferi şi acolo. Am făcut un meci aproape perfect din punct de vedere tactic. Mister a văzut bine cum joacă adversarii, unde erau mai periculoşi. Au jucători de viteză, cu calitate în faţă, din păcate nu s-a putut să câştigăm.

Elia (n.r jucător Young Boys) este un jucător de calitate, cu viteză foarte bună, cu forţă. Cum am spus, trebuie să fim realişti, e greu...dar se poate. Ne gândim la Champions League şi mergem cu acest gând la Berna.

Alibec e un jucător important pentru noi, care ţine bine de minge. El şi Omrani sunt jucători tehnici, importanţi, dar din păcate Alibec s-a accidentat. Asta este, avem alţi jucători, trebuie să fim uniţi şi să încercăm la Berna să mergem mai departe” a spus Mario Camora, unul dintre cei mai experimentaţi jucători ai CFR-ului, la finalul partidei.

Dacă va trece de Young Boys Berna, CFR Cluj va juca în play-off-ului Ligii Campionilor cu învingătoarea din dubla Ferencvaros (Ungaria) - Slavia Praga (Cehia).

În caz contrar, campioana României va evolua în play-off-ul Ligii Europa, cu învinsa din dubla dintre Steaua Roşie Belgrad (Serbia) şi Şerif Tiraspol (Moldova).

Afla mai multe despre: camora