Campionatul se joacă! Liverpool, semieşec în deplasare cu West Ham. Manchester City se apropie la trei puncte de lider

Premier League

În ultimul meci al etapei cu numărul 25 din Premier League, Liverpool a obţinut doar un egal, 1-1, pe terenul lui West Ham.

Sadio Mane a deschis scorul pentru Liverpool în minutul 22 al meciului, dar egalitatea a fost restabilită doar câteva minute mai târziu, de englezul Antonio.

"Cormoranii" au continuat ofensiva la poarta lui Fabianski şi în total au avut şase şuturi pe spaţiul porţii, dar nu au reuşit să scoată mai mult de un punct. La ultima fază, Origi a ratat o ocazie imensă.

Astfel, distanţa dintre Liverpool şi Manchester City este de doar trei puncte, iar campionatul în Anglia este departe de a se fi terminat. West Ham este pe 12, cu 32 de puncte.

Afla mai multe despre: liverpoolwest hampremier league