”Când tu ai scobitorile ălea pentru ce îţi mai tai jambierele?”. Panduru, savuros când l-a văzut pe Tavi Popescu cu ”noua modă” VIDEO EXCLUSIV

Echipa FCSB a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Basarab Panduru şi Dică, despre noua modă din fotbalul românesc

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii. Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Raţă a ratat pentru oaspeţi în minutul 80, apoi Jesus Fernandez a scos şutul lui Miculescu, în minutul 82, iar Băluţă a trimis în bară, în minutul 90+5.. S-a terminat 0-0, FCSB are 30 de puncte şi e lider, în timp ce FC Voluntari e pe 12, cu 13 puncte.

Basarab Panduru nu este cel mai mare fan al noului "trend" din campionatul nostru, fotbaliştii au început să-şi taie jambierele din cauza "gambelor lucrate." De asemenea, nici Nicolae Dică nu este de acord cu acest ”trend” şi a răbufnit când l-a văzut pe Octavian Popescu.

Nicolae Dică: ”Ce am remarcat... Uitaţi-vă la fotbaliştii noştri, în România, cu jambierele tăiate. Am văzut foarte mulţi... În loc să ne uităm la fotbaliştii de afara să vedem ce fac ăia, sa învăţăm de la ei. Eu nu am văzut afară juăatori să facă aşa ceva”.

Basarab Panduru: ”Au gambe calumea, Tavi Popescu are gambe mari de tot. Dacă îşi ia Grealish, înţelegi, dar tu când ai scobiturile alea ce să iasă? Ce strânge jambiera aia de îţi trebuie gaura aia? (n.r. râde)”

Silviu Tudor Samuilă: ”E o modă la noi în România! Se iau unii după alţi, ce te miră? (n.r. ironic)”

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic (C. Ganea 75) – Lixandru (Pv. Popescu 46, Ad. Şut, Olaru - D. Rotariu (A.. Băluţă 46), Compagno (Miculescu 64), Fl. Coman (Oct. Popescu 40). ANTRENOR: Elias Charalambous
  • FC VOLUNTARI: J. Fernandez - Ricardinho, Cr. Paz, Armaş - R. Boboc, V. Raţa (Bozickovic 90), Crepulja, D. Andrei (A. Niţu 90), Carnat (Voican 86) – Nemec (Cocian 90), Dumiter (D. Florea 78). ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: octavian popescubasarab pandurufcsb