Căpăţînă recunoaşte discuţiile cu FCSB. Reacţia jucătorului Voluntariului după înfrângerea cu Sepsi OSK

FC Voluntari

Mihai Căpăţînă a recunoscut, la finalul partidei pierdute de Voluntari în faţa lui Sepsi, scor 1-2, că FCSB a fost interesată de serviciile sale.

Mijlocaşul în vârstă de 24 de ani a rămas, însă, la Voluntari, deoarece nu s-a ajuns la un consens în urma discuţiilor.

”Au fost discuţii, dar nu s-a ajuns la un consens şi atâta tot. Le mulţumesc că s-au gândit la mine şi asta a fost.”, a spus Mihai Căpăţînă.

Căpăţînă a analizat partida pierdută de echipa sa vineri seară şi a găsit explicaţia pentru înfrângerea suferită de FC Voluntari.

”Am mai avut câteva şanse să ne desprindem în prima repriză. Dacă reuşeam să marcăm şi aveam 2-0 altfel stăteau lucrurile. Aşa am făcut pasul în spate în a doua repriză, au reuşit să ne egaleze şi de acolo noi am fost şi mai timoraţi.”, a adăugat acesta.

750.000 de euro este cota de piaţă a lui Mihai Căpăţînă, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.

Afla mai multe despre: voluntarisepsi osk