Cătălin Anghel a tras concluziile după CFR - Viitorul 2-1: ”Este dezamăgitor că am pierdut în ultimele minute, dar asta se întâmplă când comitem astfel de greşeli”

Formaţia CFR Cluj a câştigat, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Cu Mircea Rednic infectat cu Covid, secundul Cătălin Anghel a condus formaţia constănţeană în acest meci şi a dat declaraţii după partidă.

”Este dezamăgitor că am pierdut în ultimele minute, dar asta se întâmplă când comitem astfel de greşeli pe care ar trebui să le eliminăm. Nu putem să dăm vina pe arbitraj, sunt lucrurile noastre pe care trebuie să le analizăm. Tot ceea ce strângem acum, dezamăgire sau furie, trebuie să folosim în următoarele meciuri. Trebuie să avem mai multă încredere şi să încercăm să jucăm fotbal, aşa cum ne place nouă. Nu îi analizăm pe ceilalţi, ne place să ne uităm la ceea ce avem noi de făcut. Remizele nu te ajuta să ajungi în playoff, noi trebuie să câştigăm meciurile” a declarat Cătălin Anghel.

Afla mai multe despre: viitorulcfr clujliga 1