Ce a declarat Andrei Vlad după ce şi-a salvat echipa în partida cu Sepsi! ”După cum am jucat, îl consider un eşec!”

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe Arena Naţională, în compania echipei Sepsi OSK, în etapa a VI-a a Ligii I. A fost primul meci pentru antrenorul Edward Iordănescu la conducerea tehnică a FCSB.

Pentru FCSB a marcat Florin Tănase, în minutul 58, iar pentru Sepsi a punctat Aganovici '36. În minutul 67, Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mitrea. Lovitura a fost acordată după un fault al lui Ovidiu Popescu asupra lui Păun.

Vlad a dezvăluit la sfârşitul meciului că nu ştia unde va executa Mitrea şi că a fost inspirat în această seară.

”După cum am jucat, îl consider un eşec!”

”Echipa a arătat foarte bine şi toţi avem un merit mare chiar dacă am obţinut un punct şi nu victoria. După cum am jucat, da, îl consider un eşec, pentru că băieţii merită felicitări până la Dumnezeu, pentru că au făcut un joc foarte bun, nu perfect, dar foarte bun, dacă era perfect, câştigam.

Nu, nu ştiam unde bate Mitrea, cred că am fost inspirat în această seară şi mi s-au intors şi mie după două serii de penalty-uri pierdute”, a spus Andrei Vlad, la sfârşitul meciului.

Afla mai multe despre: fcsb-vlad-sepsi