Ce a declarat Massimiliano Allegri după ce Real Madrid a câştigat cu un penalty primit în prelungiri

Massimiliano Allegri a încercat să aibă un discurs echilibrat după Real Madrid - Juventus 1-3, meci în care spaniolii au primit penalty în prelungiri. Antrenorul lui Juventus spune că echipa sa merita să ajungă măcar în prelungiri.

Real Madrid s-a calificat cu scandal în semifinalele Ligii Campionilor. Juventus a reuşit să aibă 3-0 pe tabelă, după ce a pierdut cu acelaşi scor în tur, dar arbitrul a dat o lovitură de la 11 metri în prelungiri. Buffon a avut o izbucnire nervoasă şi a fost eliminat.

După meci, Allegri a încercat să aibă un discurs echilibrat: ”(n.r. întrebat dacă a fost penalty) Nu ştiu, nu pot să decid eu. Cred că echipa mea a făcut o partidă mare şi am fi meritat cu siguranţă să jucăm prelungiri pentru a decide această calificare. După cum a decurs partida, cu Juventus conducând cu 3-0 până în ultimele minute, este Real Madrid calificată pe merit?”, a declarat Massimiliano Allegri.

Afla mai multe despre: real madridjuventusmassimiliano allegriliga campionilor