Ce a fost asta?! Claudiu Keşeru, gest uluitor în momentul în care România era condusă de Spania cu 4-0. Imagini incredibile

Echipa națională

Claudiu Keşeru a fost protagonistul unui moment inexplicabil, în timpul meciului dintre Spania şi România, scor 5-0.

În minutul 73, atacantul de 32 al lui Ludogoreţ Razgrad, care nu a evoluat nici măcar un minut în partida de pe Wanda Metropolitano, a fost surprins râzând pe bancă, după ce Ianis Hagi a fost schimbat cu Dan Nistor.

Reacţia lui Keşeru este una inexplicabilă, în condiţiile în care, în acel moment, spaniolii conduceau cu scorul de 4-0.

Gestul incredibil al lui Claudiu Keşeru (captură Pro TV)

Spania - România 5-0

Spania a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (4-0), reprezentativa României, în ultima etapă a Grupei F a preliminariilor Campionatului European din 2020. Jucătorii români nu au mai pierdut la acest scor de la meciul cu Serbia, din martie 2010. Ei au ratat calificarea din preliminarii la turneul final, la care Bucureştiul găzduieşte patru meciuri, încă de etapa trecută, când au pierdut, acasă, scor 0-2, cu Suedia. Tricolorii se mai pot califica la Euro-2020 dacă, în martie, vor câştiga play-off-ul din Liga Naţiunilor.

Clasamentul final al Grupei F este următorul: Spania, 26 de puncte, Suedia, 21 de puncte, Norvegia, 17 puncte, România, 14 puncte, Insulele Feroe, trei puncte, Malta, trei puncte.

Tragerea al sorţi a play-off-ului pentru Liga Naţiunilor va avea loc, vineri, de la ora 13.00, la Nyon.

România va juca semifinala, în deplasare, împotriva Islandei sau Scoţiei.

Dacă tricolorii joacă semifinala cu Scoţia, finala o vor disputa cu câştigătoarea din Norvegia-Serbia.

Dacă România va juca semifinala cu Islanda, adversara din finală va fi stabilită din mai multe echipe.

Tot vineri, România va afla, prin tragere la sorţi, dacă va găzdui finala, în cazul calificării din semifinală.

Afla mai multe despre: keseru