Ce a spus Liviu Ciobotariu după înfrângerea în faţa Craiovei! ”Trebuie să fim bărbaţi, să ridicăm capul din pământ”

FC Voluntari

FC Voluntari a fost învinsă clar cu 0-3 de către Universitatea Craiova, după ce echipa lui Tamaş a făcut o repriză secundă foarte slabă.

După meci, antrenorul ilfovenilor, Liviu Ciobotariu, a vorbit despre accidentarea lui Tamaş şi a dezvăluit că fundaşul va sta cel puţin 10 zile departe de teren.

”Gabi Tamaş va lipsi cel puţin 10 zile!”

”Gabi Tamaş va lipsi cel puţin 10 zile. Au fost două reprize diferite. Prima echilibrată, am făcut un joc bun defensiv şi ofensiv. Am pierdut doi jucători importanţi la pauză, n-am mai reuşit să ţinem ritmul, am încasat uşor două goluri.

A doua repriză foarte proastă. Îmi pare rău. Trebuia să gestionăm mai bine a doua repriză. E important ce urmează pentru că timpul e foarte scurt şi trebuie să gestionăm foarte bine această înfrângere, trebuie să fim bărbaţi, să ridicăm capul din pământ”, a spus Ciobotariu.

Universitatea Craiova - FC Voluntari 3-0, în Liga 1

Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa FC Voluntari, în ultimul meci al etapei a patra a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Gustavo '50, Cîmpanu '57 şi Markovici '90+2.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu (M.Constantin '75), Găman, Screciu, Bancu - Vînă (Mateiu '46), Capăţînă (Ofosu '46), Nistor - Gustavo, Koljic (Markovici '25), V. Constantin (Cîmpanu '46). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

FC Voluntari: Rîmniceanu (Neacşu '46)- Miranda, Tamaş (Achim '46), Armaş, Briceag - Fulop (Merloi '65), Raţă, I. Gheorghe - M. Ilie (Tavares '55), Nemec (Paraschiv '79), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: liviu ciobotariu-voluntari-liga 1