Ce a spus portarul celor de la UTA după ce a fost învins de Albu! ”Ştiam că el este periculos!”

UTA

Formaţia Rapid a remizat, scor 2-2, cu UTA Arad, după ce a condus cu 2-0 până în minutul 82 al meciului din etapa a VIII-a a Ligii I.

Rapid a condus la Arad cu 2-0, dar a fost egalată pe finalul partidei, după ce a primit două goluri în 3 minute. Pentru Rapid a marcat  Albu '16, '21, iar pentru UTA au înscris Hora "82 (penalty) şi Antal '85. La finalul partidei, Florin Iacob, portarul celor de la UTA a vorbit despre Albu, marcator a două goluri în meci pentru Rapid.

”Am ştiut că ne aşteaptă un meci foarte greu, ştiam că cine va greşi mai puţin va învinge. Dar am luat două goluri pe două erori. Ne-am revigorat la pauză, a fost o schimbare în totalitate.

Îl ştiam pe Albu, ştiam că vine din linia a doua şi este periculos, ştiam ce face, dar ne-a lipsit determinarea, nu am avut ce face. La pauză ne-am scuturat puţin, am pierdut două puncte dacă judecăm doar după repriza a 2-a, după prima repriză, rezultatul e echitabil”, a declarat Florin Iacob, portarul celor de la UTA.

După acest rezultat, Rapid a rămas pe locul 2 în clasament, cu 17 puncte. UTA a rămas pe locul 3, cu 15 puncte.

Afla mai multe despre: uta-rapid-liga 1