Ce l-a nemulţumit pe Emil Săndoi în partida cu Sepsi: ”Nu e posibil!” Cuvinte frumoase la adresa adversarilor: ”O să vă convingeţi”

Chindia Targoviste

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, luni, în deplasare, contra formaţiei Chindia Târgovişte, în etapa a doua a Ligii I.

Sepsi a marcat prima prin Ashkovski în minutul 52, dar Chindia a egalat pe final, prin Cherchez, în minutul 87.

”Am întâlnit o echipă foarte bună şi o să vă convingeţi pe parcursul campionatului, una dintre cele mai bune echipe din campionat, cu un lot foarte valoros.

Până la urmă să zicem că rezultatul este echitabil, cu toate că ocaziile mai mari le-am avut noi.

Nu e posibil să iei gol pe o pasă lungă de 40 de metri, să nu apreciezi, să nu poţi să respingi, să rămână mingea la adversar, deci gol copilăresc” a spus antrenorul Chindiei, Emil Săndoi, la finalul jocului.

Sepsi şi Chindia au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat la Buzău.

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete (centru), ajutat de Radu Ghinguleac, Andrei Constantinescu (ambii asistenţi) şi Andrei Antonie (rezervă).

Afla mai multe despre: emil săndoi