Ce promite Antoine Griezmann după ce Barcelona a fost eliminată din Liga Campionilor: „Anul viitor vom face asta!”

FC Barcelona a fost eliminată, fără drept de apel, de PSG din Liga Campionilor, scor la general 2-5.

Antoine Griezmann (29 de ani), atacantul Barcelonei, a vorbit despre eliminarea formaţiei sale.
Am avut o imagine bună. Am jucat chiar bine şi am avut multe ocazii. Am avut patru ocazii clare, acel penalty. După asta, ei s-au apărat mai mult. Am vrut să reuşim această performanţă, am dat totul, dar nu a fost să fie. Ne rămân Liga şi Cupa, acestea sunt obiectivele. Jocul ne-a dat multă încredere, dar suntem supăraţi pentru că am vrut să trecem mai departe. Ne vom întoarce anul viitor pentru a o câştiga (n.r. - Liga Campionilor)”, a spus Griezmann, citat de Sport.es.

PSG - Barcelona 1-1 (Messi 37' - Mbappe 31')

FC Porto, Borussia Dortmund, PSG şi Liverpool sunt echipele calificate, până acum, în sferturile Ligii Campionilor. Barcelona a ieşit din optimile Champions League pentru prima dată după 13 ani. Messi şi compania nu au mai reuşit performanţa de acum 4 sezoane, iar parida cu PSG s-a terminat la egalitate cu scor 1-1. Golurile au fost marcate de Mbappe în minutul 31 şi de Messi în minutul 37.

Afla mai multe despre: antoine griezmannbarcelona