Ce reacţie incredibilă a avut Şarapova, după ce a fost huiduită la Melbourne: ”E o întrebare prostească. Ce mai vreţi?”

Maria Şarapova a fost taxată dur de spectatorii australieni la meciul cu Ashleigh Barty din optimile de la Australian Open. Fanii au huiduit-o pe rusoaică la începutul celui de-al treilea set.

Imediat după ce a pierdut clar al doilea set, scor 1-6, Maria Şarapova şi-a luat pauză de vestiar şi a petrecut acolo şapte minute, spre disperarea spectatorilor prezenţi pe arena ”Rod Laver”.

La revenirea pe teren, fanii au început s-o huiduie copios pe rusoaică. Şarapova nu şi-a revenit în decisiv şi a cedat cu 4-6, pierzând confruntarea cu Barty, după ce reuşise să înceapă meciul bine şi să câştige cu 6-4 primul set.

Ce răspuns mai vreţi la această întrebare? E o întrebare prostească”, a spus Şarapova, la conferinţa de presă, atunci când a fost întrebată de criticile venite din tribune.

Afla mai multe despre: sarapovaaustralian open,