”Ce vrei să demonstrezi?”. Leo Grozavu, contestat în direct de Panduru şi Zotta după decizia surprinzătoare din meciul cu FCSB | EXCLUSIV

CSM Poli Iași

Vlad Ilie a debutat în Superligă pentru Poli Iaşi în meciul cu FCSB. Puştiul a simţit pentru prima dată contactul cu fotbalul profesionist în minutul 66 al partidei, la scorul de 2-1 pentru roş-albaştrii.

Leo Grozavu, ”neînţeles” de Panduru şi Zotta: ”Ce vrei să demonstrezi?”

La doar 15 ani şi opt luni, Vlad Ilie i-a luat pe teren locul veteranului Marius Maratac (32 de ani) şi a devenit cel mai tânăr jucător care în acest sezon de Superliga. În acest clasament, locu doi este ocupat de Raul Stanciu de la UTA (16 ani, patru luni şi 23 de zile), iar pe trei este puştiul lui Hagi de la Farul, Iustin Doicaru. (16 ani, opt luni şi 19 zile).

Leo Grozavu s-a lăudat cu schimbarea făcută, dar Basarab Panduru şi Constantin Zotta nu au fost de acord cu antrenorul de la Iaşi având în vedere că moldovenii erau conduşi de FCSB!

Dan Udrea: Ce spuneţi despre Vlad Ilie? La 2-1, Leo Grozavu l-a introdus, la jumătatea reprizei a introdus un copil de 15 ani încercând să o egaleze pe FCSB. El spune că e curaj...

Panduru: Eu nu cred că e curaj.

Dan Udrea: Nici eu! De ce să apelezi la unul de 15 ani ce vrei să demonstrezi? Scorul era strâns, mai era mult de jucat...

Basarab Panduru: Nici eu nu văd rostul, nu înteleg. I-a spus ceva... Dar tot nu văd rostul.

Constantin Zotta: Dacă eram conducător la FCSB deschideam şampania când vedeam schimbarea asta (n.r. ironic).

Basarab Panduru: Păi crezi că Gigi nu a desfăcut-o acasă? (n.r. râde).

În urma eşecului cu FCSB, Poli Iaşi a încheiat anul pe locul 14, cu 23 de puncte după 21 de meciuri.

Lista renegaţilor de la Poli Iaşi. Leo Grozavu vrea să scape de 6 jucători după pauza de iarnă

Afla mai multe despre: vlad iliefcsbpoli iaşileo grozavu