"Cel mai bun de pe teren. De netrecut". Radu Drăguşin îşi face un nume în Serie A

Serie A

Genoa a jucat pe teren propriu cu AC Milan în etapa cu numărul 8 din Serie A, scor 0-1.

Radu Drăguşin a fost titular şi integralist în duelul de pe stadionul Luigi Ferraris, în timp ce celălalt român de la Genoa, George Puşcaş, a intrat în primul minut de prelungiri în teren.

Laude pentru internaţionalul român. Ce scrie presa din Italia după Genoa - Milan

Cu Radu Drăguşin titular în tabăra ”Grifonului”, Genoa şi Milan au oferit o partidă anostă până pe final, când rossonerii au forţat victoria.

Italienii au fost mulţumiţi de prestaţia internaţionalului român, motiv pentru care a primit, după meci, doar cuvinte de laudă + nota 7!

"Drăguşin, cel mai bun jucător de pe teren. A fost aproape de gol cu un şut cu piciorul stâng, a fost atent la fiecare mingea şi a câştigat toate duelurile. De netrecut în această seară", au scris italienii.

• 8 milioane de euro este cota lui Drăguşin conform site-ului de specialitate Transfermarkt.com

Drăguşin are un assist pentru Genoa în partida jucată împotriva Romei, scor final 4-1.

În ceea ce îl priveşte pe George Puşcaş, celălalt român de la Genoa, acesta a evoluat prea puţin pentru a primi o notă din partea publicaţiilor de sport din Italia.

Olivier Giroud, prima reacţie după ce a intrat în poartă şi a salvat-o pe AC Milan în faţa lui Puşcaş: "Nu credeam că voi trăi asemenea emoţii"

Afla mai multe despre: radu drăguşingenoaserie a