Cel mai dramatic Mondial din istorie! Detaliu incredibil din faza grupelor: s-au marcat mai multe goluri în prelungiri decât la precedentele trei ediţii la un loc!

Cupa Mondială

La acest Campionat Mondial s-au înscris deja 20 de goluri în prelungirile partidelor, cu unul în plus faţă de cele înscrise în grupe la precedentele trei ediţii. Cumulat!

Unul dintre motivele care au dus la această cifră incredibilă poate fi implementarea sistemului VAR de către FIFA. Deciziile luate cu ajutorul tehnologiei în timpul meciurilor, îi obligă pe arbitri să acorde mai multe minute de prelungire la final. Aproape că nu a existat meci la acest Mondial care să nu aibă 3-4 minute de prelungire în repriza secundă.

E posibil să vedem goluri marcate la ultimele faze şi în optimi, acolo unde avem parte de foarte puţine dueluri dezechilibrate.

LIVE BLOG CM 2018 - ziua 17 | Start în optimi. De la 17:00, Franţa - Argentina. De la 21:00, Uruguay - Portugalia

Afla mai multe despre: cm 2018dramatismrezultategrupe cm 2018