Cel mai sincer discurs după Hermannstadt - FC Voluntari 4-0: ”Mi-e ruşine... Nu pot să înţeleg ce s-a întâmplat”

Alex Tudorie spune că se simte foarte ruşinat după ce echipa sa, FC Voluntari, a pierdut cu 4-0 în faţa lui FC Hermannstadt. Din minutul 51, ilfovenii au evoluat în 10 oameni.

FC Voluntari a pierdut la scor în faţa lui Hermannstadt, cu trei goluri primite în prima repriză. Din minutul 51, lucrurile s-au complicat pentru ilfoveni, după ce Drăghia a fost eliminat. Intrat la pauză, Alex Tudorie spune că el şi colegii săi au avut o prestaţie ruşinoasă:

”În seara asta... mi-e ruşine.... Nu ştiu, îmi găsesc şi greu cuvintele. Nu pot să înţeleg ce s-a întâmplat. Adică am jucat cu o nou-promovata. Nu înţeleg, să ne paseze în asemenea fel, să nu alergăm, să ne prezentăm în halul ăsta. Nu e posibil. Eu mă antrenez, mă pregătesc, vreau să revin pe teren să fiu cum eram înainte, să am cât mai multe meciuri în piciare. Am nevoie. Dar asta nu scuză cu nimic. Oricine intra azi în teren, nu trebuia să ne prezentăm în halul ăsta”, a declarat Alexandru Tudorie pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: hermannstadtfc voluntariliga 1alex tudorie