Cel mai SPECTACULOS final de meci din istorie??

Un meci din ligile inferioare din Spania a avut un deznodământ cum rar se poate vedea pe un teren de fotbal.

Un meci care s-a disputat săptămâna trecută în Liga a 6-a spaniolă a avut un final total neaşteptat.

Erau prelunigiri şi echipa gazdă era condusă cu 1-0 moment în care Carlos Torres, portarul celor de la Vinaros, urcă în careu pentru o centrare. Centrarea nu a fost una tocmai reuşită, însă Torres a avut inspiraţia de a rămâne în preajma careului advers şi chiar a intrat în posesia mingii. Aflat în faţa carelui advers, la 1-0 pentru adversari în prelungiri, acesta preia la 18 metri de poartă şi prinde un şut de excepţie à la Messi, mingea ajungând în plasa echipei adverse. Este un moment unic în cariera oricărui portar şi Torres ştie asta.

Toată echipa îi sare în cap fericită pentru acest miracol adus de Torres în prelungiri. Doar că meciul nu era încă terminat. Formaţia din Peniscola repune repede mingea în joc în timp ce Torres încă este cuprins de mirosul Champions League şi... GOL. Un şut de senzaţie de la mijlocul terenului aduce golul victoriei pentru Peniscola, un gol pe care Torres cu siguranţă nu îl va uita pentru tot restul carierei.