Cel mai tare moment al săptămânii în fotbal! VIDEO | Era minutul 90+5, iar portarul a urcat în careul advers. Reacţia comentatorilor

Fotbalul are capacitatea de a genera emoţii nebănuite, indiferent de nivelul la care e jucat. Fie că vorbim de o finală a Ligii Campionilor sau de un meci jucat între prieteni, un gol decisiv reuşit în prelungiri reprezintă un moment greu de uitat.

Iar dacă marcator e chiar portarul echipei, cu atât mai mult.

Partida Erfurt - Hallescher, scor 1-1, din Liga a 3-a a Germaniei a oferit un astfel de moment, cu portarul oaspeţilor, Tom Muller, în rolul eroului, după o fază petrecută în minutul 90+5.

Afla mai multe despre: portargol portarultima faza