Celtic a câştigat "Old Firm" după ce a fost condusă din minutul 3 de Rangers!

Celtic s-a distanţat de Rangers la nouă puncte. Liderul din prima ligă a Scoţiei a câştigat, cu emoţii, derby-ul "Old Firm".

Rangers a început cu dreptul derby-ul "Old Firm", după ce Josh Windass a deschis scorul în minutul 3. Avansul a ţinut doar timp de opt minute, Tom Rogic egalând cu un şut din afara careului. Daniel Candeias i-a adus din nou în avantaj pe gazde, după golul marcat la mijlocul primei reprize.

Când toată lumea se aştepta de finalul primei reprize, Moussa Dembele a adus egalarea în primul minut al prelungirilor. După pauză, Rangers a dominat, însă marea rivală a dat lovitura în minutul 69, după reuşita lui Odsonne Edouard. Celtic s-a impus, scor 3-2, şi s-a distanţat la nouă puncte în fruntea clasamentului.

Afla mai multe despre: rangerscelticscotia