CFR Cluj a trecut de Hermannstadt, scor 2-1, într-o partidă de verificare disputată în Gruia

CFR Cluj

CFR Cluj a învins-o pe Hermannstadt cu scorul de 2-1, astăzi într-o partidă amicală disputată pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj.

Partida s-a disputat conform normelor de siguranţă, fără spectatori. Meciul nu a fost televizat, iar reprezentanţii media nu au avut acces la meci. Clujenii au deschis scorul în prima repriză prin Rondon, în minutul 39. Avantajul a fost dublat în actul secund, prin Michael Pereira, în minutul 53. Rezultatul final a fost stabilit de Yazalde, în minutul 59.

Echipele de start

CFR Cluj: Sandomierski - Cr. Manea, Boli, D. Ciobotariu, Cestor - Chipciu, L. Aurelio, M. Pereira, Golofca - Rondon, Petrila
Rezerve: Hindrich - I. Rus, Păun, Djokovic, Hoban, Omrani, Bordeianu, Camora, Vinicius, Susic, Burcă, Costache, Itu, Joca
Antrenor: Dan Petrescu

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Viera, Stoica, Opruţ - P. Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea - Sîntean, Bălan
Rezerve: Novio, I. Pop, Tătar, Luchin, Busu, Almedia, Dumitriu, Buzan, Caiado, Yazalde, Dobrosavlevici.

Afla mai multe despre: fotbal