CFR Cluj, dezlănţuită pe piaţa transferurilor. Dan Petrescu a anunţat oficial încă două mutări la campioana Ligii 1

CFR Cluj

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, a dezvăluit că aşteaptă încă unul sau două transferuri, după remiza înregistrată de campioana en titre şi liderul la zi al Ligii 1, sâmbătă seară, la Mediaş.

"E posibil să mai vină un jucător sau doi", a anunţat Dan Petrescu, după remiza cu Gaz Metan Mediaş.

În această iarnă, CFR Cluj i-a mai transferat pe portarul polonez Grzegorz Sandomierski, pe fundaşii Denis Ciobotariu şi Cristian Manea, de la Dinamo, respectiv FCSB, şi pe mijlocaşul Alexandru Chipciu.

CFR Cluj a remizat în deplasare cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-0, în Liga 1

Formaţia CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 0-0, cu echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii 1. Ţucudean, revenit la un joc oficial după o pauză lungă cauzată de problemele la inimă, a jucat pe final, din minutul 81.

La finalul meciului, Dan Petrescu a acuzat arbitrajul.

"Dacă primeam penalty, cred că toată lumea ţipa că Dan Petrescu primeşte penalty, dar hai să ne uităm câte penalty-uri am primit noi şi câte Mediaş. Şi cred că o să rămâneţi blocaţi", a spus Dan Petrescu.