CFR Cluj - Gaz Metan 6-1! Set în Gruia. Echipa lui Dan Petrescu defilează înainte de reluarea campionatului VIDEO

CFR Cluj merge perfect în partidele de pregătire. Campioana României a reuşit a doua victorie, de această dată una zdrobitoare, în faţa lui Gaz Metan, scor 6-1. Oaspeţii au reuşit să marcheze abia pe final, în minutul 90. Sâmbătă, echipa pregătită de Dan Petrescu a învins-o şi pe Hermannstadt, scor 2-1.

CFR va întâlni FCSB în derbiul play-off-ului, duminică, de la ora 20.00, în etapa a III-a, prima după întreruperea cauzată de pandemia de coronavirus. Lunea viitoare, de la ora 20.00, Gaz Metan Mediaş va evolua, în deplasare, cu Astra Giurgiu, în aceeaşi etapă.

CFR Cluj - Gaz Metan 6-1 (Djokovic 4, 30, Bordeianu 35, Deac 62, Vinicius 65, Chipciu 77 / Romeo 90)

Min. 90 GOOOOL Gaz Metan! Roberto Romeo a marcat singurul gol al Mediaşului în finalul partidei.

Min. 77 GOOOOL CFR! Alex Chipciu înscrie primul gol în tricoul “alb-vişiniu”

Min. 65 GOOOOOL CFR! Vinicius înscrie din interiorul careului pentru 5-0

Min. 62 GOOOL CFR! Ciprian Deac duce scorul la 4-0!

Min. 35 GOOOL CFR! Bordeianu înscrie pentru 3-0

Min. 30 GOOOOL CFR! Djokovic face 2-0 cu un şut de la 30 de metri.

Min. 4  GOOOL CFR! Damjan Djokovic deschide scorul pentru campioană

Cele două echipe din play-off se întâlnesc pe stadionul din Gruia, dar meciul va avea loc fără spectatori. De asemenea, nici reprezentanţii mass-media nu au acees.

Gaz Metan se prezintă fără Edi Iordănescu, cel care s-a înţeles cu conducerea în privinţa rezilierii contractului. În acest meci, medieşenii vor fi conduşi de oamenii din staff-ul lui Edi Iordănescu.

CFR Cluj, victorie în primul meci de pregătire

Sâmbătă, CFR Cluj a învins-o pe Hermannstadt cu scorul de 2-1, într-o partidă amicală disputată pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj. Clujenii au deschis scorul în prima repriză prin Rondon, în minutul 39. Avantajul a fost dublat în actul secund, prin Michael Pereira, în minutul 53. Rezultatul final a fost stabilit de Yazalde, în minutul 59.

Echipele de start. CFR Cluj VS Gaz Metan:

• CFR Cluj: Sandomierski - Cr. Manea, Boli, D. Ciobotariu, Cestor - Chipciu, L. Aurelio, M. Pereira, Golofca - Rondon, Petrila
  • Rezerve: Hindrich - I. Rus, Păun, Djokovic, Hoban, Omrani, Bordeianu, Camora, Vinicius, Susic, Burcă, Costache, Itu, Joca
  • Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Viera, Stoica, Opruţ - P. Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea - Sîntean, Bălan
  • Rezerve: Novio, I. Pop, Tătar, Luchin, Busu, Almedia, Dumitriu, Buzan, Caiado, Yazalde, Dobrosavlevici.

Afla mai multe despre: cfr clujgaz metancfr cluj gaz metan