Chiellini&Bonucci, poza care face înconjurul lumii! Ce au făcut cu trofeul de la EURO 2020

EURO 2020

Reprezentativa Italiei a câştigat, duminică seară, pe Stadionul Wembley din Londra, Campionatul European de fotbal, învingând în finală Anglia, scor 4-3 în urma loviturilor de departajare. Pentru Italia este al doilea trofeu continental, după cel obţinut în 1968.

Giorgio Chiellini şi Leonardo Bonucci, jucători esenţiali din naţionala Italiei, au făcut show după marele meci!

Ajunşi în camera de hotel, cei doi s-au pus pe ironii.

CUM S-AU POZAT GIORGIO CHIELLINI&LEONARDO BONUCCI:

A post shared by Leonardo Bonucci (@bonuccileo19)

"Urmând tradiţia unui mare maestru, Fabio Cannavaro", a scris Giorgio Chiellini, alături de o poză cu trofeul EURO 2020 în pat.

Italia a învins Anglia pe Wembley şi a câştigat EURO 2020

Pentru englezi a marcat Luke Shaw, în minutul 2. Este cel mai rapid gol înscris vreodată într-o finală de Euro.

Italienii au egalat prin Bonucci, în minutul 67. Bonucci este cel mai în vârstă jucător care a înscris într-o finală de Euro (34 de ani, 71 de zile).

La finalul prelungirilor, s-a trecut la loviturile de departajare, scorul fiind 1-1. La loviturile de departajare, pentru Italia au marcat Berardi, Bonucci şi Bernardeschi. Au ratat Belotti şi Jorginho.

Pentru Anglia au marcat Kane şi Maguire. Au ratat Rashford, Sancho şi Saka.

VIDEO Leonardo Bonucci nu ţine cont de sfaturile lui Ronaldo: „O să beau tot în seara asta!” Show total la conferinţa de presă :)

Afla mai multe despre: euro 2020leonardo bonuccigiorgio chiellininationala italiei