Chindia Târgovişte - FC Viitorul 1-1. Debut pentru Mircea Rednic pe banca tehnică a constănţenilor

Chindia Târgovişte a remizat cu Viitorul Constanţa, scor 1-1, în partida de debut a lui Mircea Rednic pe banca tehnică a formaţiei constănţene.

Mircea Rednic s-a mulţumit doar cu un egal la meciul de debut pe banca Viitorului după 1-1 cu Chindia, meci disputat la Giurgiu.

Viitorul a deschis scorul după numai un sfert de oră de joc prin Gabi Iancu, cu un şut deviat. Spre finalul primei reprize, Cojocaru a fost eliminat după un placaj ca la rugby la Daniel Popa.

Viitorul a intrat în avantaj la cabine, dar cu un om în minus. După reluare Chindia a continuat asalturile la poarta adversă, iar în minutul 63 a venit şi golul din execuţia lui Florea. S-a terminat 1-1, iar cu acest punct Viitorul a urcat pe loc de playoff.

LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte - FC Viitorul 1-1 (Florea 62 / Iancu 13)

Chindia Târgovişte: Aioani - Martac, Fomba, Piţian, C.Dinu - Atanase, Raţă, Dumitrescu, Neguţ - D.Florea, D.Popa.
Rezerve: D.Moldovan - Cherchez, Costea, Yameogo, Negrea, Berisha, A.Şerban.
Antrenor: Emil Săndoi

Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Ghiţă, Dobrosavlevici, De Nooijer - Ciobanu, Artean; Matei, Iancu, Măţan - Luckassen.
Rezerve: Căbuz - V.Fernandez, R.Benzar, Grameni, Pitu, Mladen, Ely, Gaztanaga, Stoian.
Antrenor: Mircea Rednic.

Final de meci.

Min 76. Ocazie pentru Viitorul!

Min 74. Din nou ocazie pentru Florea, care îşi putea aduce echipa în avantaj

Min 62. Goooool Chindia!! Daniel Florea restabileşte egalitatea după ce driblează elegant un adversar şi finalizează cu sânge rece

Min 61. Ce şansă pentru Viitorul! Kevin Luckassen nu poate profita de ocazia pe care o are, iar Ely Fernandes trimite şi el modest

Min 58. Ocazie pentru gazde. Daniel Popa este aproape de gol

Min 50. Chindia presează şi putea marca golul egalizator prin Florea. Lovitura sa de cap nu atinge însă ţinta

Min 46. S-a reluat meciul

Pauză la Giurgiu

Min 38. Valentin Cojocaru de la Viitorul este eliminat. Mircea Rednic apelează la Căbuz

Min 14. Gooool Viitorul! Gabi Iancu reuşeşte să marcheze. Centrare bună a lui Dussaut, iar Iancu finalizează cu latul. Pare că a fost deviată mingea şi de Martac

Min 8. Viitorul cere lovitură de la 11 metri

Min 7. Gabi Iancu vrea să marcheze  de la mijlocul terenului. Îl vede pe Aioani ieşit, dar şutul său este imprecis

Probleme mari pentru Kevin Luckassen. Nici n-a început bine partida, iar atacantul Viitorului se resimte în urma unui duel aerian

Min 1. Start în partida Chindia - Viitorul

LIVE VIDEO | Chindia Târgovişte şi FC Viitorul se întâlnesc în meciul din etapa 13 a Ligii I

Chindia Târgovişte o va întâlni pe FC Viitorul în etapa 13 a Ligii I, acasă pe stadionul Eugen Popescu, iar meciul va fi în direct pe Telekom Sport 1, de la ora 19:30.

Chindia Târgovişte se află pe locul 9 cu 15 puncte, iar FC Viitorul este pe locul 7 cu 16 puncte şi are un meci în  minus.

Afla mai multe despre: chindia târgoviste viitorul