Cifrele lui Dennis Man în partida de la Benevento! Românul a bifat două driblinguri reuşite şi a avut un procent de 81% în acurateţea paselor

Dennis Man a fost omul zilei pentru Parma, care a smuls un egal pe final la Benevento, în Serie A, scor 2-2, datorită fostului fotbalist de la FCSB. Românul a primit cea mai mare notă din echipă şi laude din partea presei locale.

Presa italiană a subliniat cifrele lui Man în acest meci. Românul, care a fost tituar în echipa lui D'Aversa, a marcat în minutul 88 primul său gol în Serie A.

El a încercat două driblinguri în acest meci, şi ambele au fost reuşite.

Man a câştigat şase din cele zece dueluri în care a fost implicat, iar acurateţea paselor a fost de 81%, un procentaj bun pentru un jucător ofensiv.

De 54 de ori a atins mingea în acest duel internaţionalul român, care a bifat şi o pasă cheie în partida cu Benevento, una care s-a încheiat însă fără gol marcat de coechipierii săi.

Totodată, în cele 90 de minute jucate la Benevento, Man a şutat de patru ori spre poarta adversă, iar unul dintre şuturi i-a adus primul gol în Serie A.

Afla mai multe despre: dennis manbeneventoparma