Cifrele lui Ianis Hagi în partida retur de la Braga. În 72 de minute a reuşit cele mai multe pase cheie din echipa sa

Ianis Hagi, a pasat decisiv la unicul gol al meciului din deplasare cu Sporting Braga, scor 1-0, din manşa secundă a 16-imilor Ligii Europa.

Hagi a ratat un penalti în prima repriză. Rangers a obţinut calificarea în faza următoare a competiţiei. Românul a ratat un penalti în minutul 45+1 şi a jucat până în minutul 72. În tur, la Glasgow, scorul a fost 3-2 pentru Rangers (două goluri Hagi).

Conform presei scoţiene, românul a reuşit cele mai multe pase cheie din echipa sa în acest meci. În cele 72 de minute jucate, Hagi Jr a pasat decisiv la golul lui Kent, a trimis trei şuturi la poartă (două cu piciorul drept, unul cu piciorul stâng) a reuşit două pase lungi exacte şi a fost faultat o singură dată.

De asemenea, Ianis a bifat un procentaj de 73% de pase exacte şi a bifat două tacklinguri reuşite în acest duel.

Afla mai multe despre: ianis hagi,