Cine va câştiga titlul de campioană? Culio: "Într-un minut se schimbă tot. Nici FCSB, nici noi nu vom câştiga tot!"

CFR Cluj

Mijlocaşul echipei CFR Cluj Emmanuel Culio este convins că atât formaţia sa, cât şi FCSB vor mai pierde puncte în ultimele cinci etape ale play-off-ului Ligii I.

"A fost un meci echilibrat. Eu cred că prima repriză a fost echilibrată, a doua repriză, în ultimele 10-15 minute, CFR a fost mai bună, a avut o ocazie, a avut bară. Nu a fost un meci cu noroc pentru noi. Nu suntem mulţumiţi, echipa a vrut să câştige în această seară, să ne despridnem la şase puncte, dar nu s-a putut. A fost egal, cred că e bine.

Nu am avut noroc să fie bine pentru noi. Pe teren propriu suntem mai tari, dar FCSB a avut jucători buni. Dacă aveam puţin noroc, meritam să câştigăm. Nu se schimbă şansele la titlu cu această remiză, nici dacă am fi câştigat nu se schimba nimic. În fotbal, într-un minut se schimbă tot. Nici FCSB, nici noi nu vom câştiga tot. Meciurile în continuare vor fi foarte grele", a declarat Culio la finalul partidei din Gruia.

Afla mai multe despre: culio