Claudiu Bumba a marcat în campionatul Ungariei. Echipa sa, Kisvarda, este pe locul doi în clasament

Mijlocaşul român Claudiu Bumba a marcat, vineri seară, în partida echipei sale, Kisvarda, cu Paks, într-o partidă din etapa a 11-a a campionatului din Ungaria.

Fotbalistul român a deschis scorul în minutul 18 al partidei Kisvarda - Paks, deschizând scorul, cu a doua reuşită a sezonului. Claudiu Bumba a fost titular şi schimbat în minutul 80, în timp ce alţi doi fotbalişti români, Cornel Ene şi Mihai Mincă au rămas pe banca de rezerve.

Kisvarda s-a impus în faţa celor de la Paks cu scorul de  3-1, producând o rocadă în clasament, chiar cu adversara Paks. Kisvarada a urcat pe poziţia a doua, cu 19 puncte, din 10 meciuri, la un punct în spatele liderului Ferencvaros, care are şi două partide în minus disputate.

În cariera sa, Bumba a evoluat pentru Minaur Baia Mare, FC Maramureş, FCM Târgu Mureş, Roma U19, ASA Târgu Mureş, Hapoel Tel-Aviv, Dinamo, Concordia Chiajna, Adanaspor, iar acum Kisvarda.

Afla mai multe despre: fotbal