Claudiu Keşeru, Cosmin Moţi, Dragoş Grigore şi Adi Popa sunt campioni ai Bulgariei

Ludogoreţ Razgrad, echipă la care sunt legitimaţi Claudiu Keşeru, Cosmin Moţi, Dragoş Grigore şi Adrian Popa, a câştigat, vineri, campionatul Bulgariei, după victoria, scor 4-1, cu Cerno More, din ultima etapă.

Moţi a fost pasator decisiv la golul lui Swierczok din minutul 58, care a mai marcat şi în minutele 33 şi 71.

Pentru Ludogoreţ a mai înscris Balakov, în minutul 10, iar pentru Cerno More a punctat Jorginho '23.

Keşeru nu a evoluat în acest meci, în timp ce Grigore şi Moţi au fost integralişti, iar Adrian Popa rezervă.

Pentru Ludogoreţ acesta este al optulea titu consecutiv de campioană a Bulgariei.

Afla mai multe despre: keşerumoţigrigoreadi popa