Concluzia lui Mihai Teja după remiza cu Farul: ”Trebuie mai mult curaj, personalitate!”

FC Botoșani

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate luni seara cu Farul Constanţa, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă. Ambii antrenori au primit cartonaşe galbene.

Botoşani a deschis scorul în minutul 5, prin autogolul lui Mladen, iar Vlad Morar a înscris din penalti, în minutul 40.

Mihai Teja, antrenorul echipei FC Botoşani, a vorbit despre remiza de azi.

”A fost un meci echilibrat. Au fost ocazii şi de o parte şi de alta. Ne-au dominat la fazele fixe. Am spus prima repriză a fost una bună. Suntem încă la început de drum, noi am schimbat foarte multi jucători, nu avem omogenitatea necesară, dar am încredere în echipa mea! A fost un meci cu ritm. Azi atâta a fost să fie. Le mulţumesc suporterilor, care au făcut o atmosferă foarte mare!

Trebuie mai mult curaj, personalitate. Dar sunt mulţi jucători noi, care au venit de puţin timp. O să formăm o echipă puternică aici la Botoşani! Ne aşteaptă un meci greu cu campiona CFR, dar totul depinde doar de noi, nu de adversari”, a declarat Mihai Teja după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

FC BOTOŞANI: Pap - Sno, Boli, Dican, Ţigănaşu (Şeroni 80’) - E. Florescu (Shahaf 54’), Perianu (Sylla 54’), Mussis – Mailat (Mateus 77’), M. Roman II (M. Roman I 76’), Dragu. ANTRENOR: Mihai Teja

FARUL: Aioani – Mladen (Borza 70’), Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu (Doukoure 83’), Casap (Alibec 71’) – Torje (Sali 76’), Morar (Băluţă 70’), Pitu. ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Afla mai multe despre: mihai tejafc botoşani