Concluziile celor doi antrenori după partida dintre Sepsi şi FC Hermannstadt (1-1): ”Potenţialul nostru este mult mai mare decât ceea ce am arătat azi!”

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a zecea a Ligii I.

Au marcat Petrila ’58 pentru gazde şi Mayoral ’61 pentru oaspeţi. La final, tehnicienii celor două echipei au tras concluziile după remiza de la Sf. Gheorghe:

Leo Grozavu, antrenor Sepsi: ”Prima repriză, modestă. Sigur, am întâlnit o echipă foarte bine organizată defensiv, fără să încerce prea mult pe partea ofensivă. Dar nu am fost noim nu ne-am mişcat suficient de mult, mult prea multe baloane lungi...A doua repriză am încercat să... am schimbat şi sistemul, am reglat ceva lucruri, am reuşit să şi conducem cu 1-0, dar nu am avut prea timp să ne bucurăm. Fiecare joc este un test pentru fiecare dintre noi. Şi pentru jucători vizavi de mine, şi pentru mine vizavi de conducere şi suporteri. Dacă ne dorim mai mult , trebuie să facem mai mult. Am luat un punct, până la urmă este un punct care se pune în clasament. Dar cred că potenţialul nostru este mult mai mare decât ce am arătat la jocul de astăzi. Dacă vrem să trecem la nivelul următor, trebuie să facem mult mai mult”

Ruben Albes, antrenor FC Hermannstadt: ”Asta este bine încercăm să antrenăm foarte multe loviturile libere avem jucători cu astfel de calităţi şi este asul nostru, cu siguranţă trebuie să îmbunătăţim atactul posiţional şi contraatacul”

Afla mai multe despre: ruben albesleo grozavu