Constantin Ştefan şi concluziile unei înfrângeri neanunţate: ”În repriza a doua nu am mai avut consistenţă în atac”

Handbal

Dinamo Bucureşti, campioana României la handbal masculin, a ratat miercuri, pe teren propriu, calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă de formaţia portugheză Sporting CP, cu scorul de 27-26 (11-15), şi în manşa retur a barajului.

Constantin Ştefan pune înfrângerea pe seama relaxării dinamoviştilor în repriza secundă şi a lipsei de consistenţă în atac. ”În repriza a doua nu am mai avut consistenţă în atac, linia de 9 metri nu a mai putut să îşi facă jocul cu aruncările de la distanţă.

Ratările ne-au costat, am primit multe goluri pe contraatac, ceea ce în prima repriză nu s-a întâmplat.

E dureros pentru că am făcut o repriză bună aici şi un meci bun la Lisabona, dar trebuie să fim realişti pentru că suntem într-un moment foarte ridicat şi pe această cale vreau să îi felicit pe jucători.

Am făcut şi câteva greşeli de tehnică individuală şi le-am oferit mingea prea uşor celor de la Sporting”, a spus Constantin Ştefan la finalul meciului cu Sporting.

Afla mai multe despre: constantin ştefandinamo handbal