Continuă surprizele în La Liga! Valencia bifează prima înfrângere din acest sezon! ”Liliecii” se împiedică de Getafe

La Liga

Formaţia Valencia a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Getafe, în etapa a XIV-a a campionatului Spaniei, acesta fiind primul eşec pentru "lilieci" în actuala ediţie din LaLiga.

Getafe, care a evoluat în 10 din minutul 25, după eliminarea lui Arambarri, a reuşit să se impună prin golul lui Bergara, din minutul 66.

După nouă victorii şi patru remize, Valencia a înregistrat primul eşec, dar rămâne pe locul doi în clasament, cu 31 de puncte, la cinci puncte de liderul FC Barcelona.

Tot duminică se mai joacă meciurile Eibar - Espanol Barcelona şi Las Palmas - Betis Sevilla, iar întâlnirea Girona - Deportivo Alaves este programată luni.

Afla mai multe despre: valenciagetafe,