Cosmin Contra pierde doi jucători importanţi. Au luat galben cu Lituania şi ratează marele meci cu Serbia

Echipa națională

Cosmin Contra a pierdut doi titulari pentru partida pe care echipa naţională o va disputa contra Serbiei, duminică, în Liga Naţiunilor.

Este vorba despre Paul Anton şi Alexandru Chipciu. Primul a fost sancţionat cu galben Paul Anton, în minutul 32, astfel că va rata jocul cu Serbia, pentru că primise cartonaş galben şi în meciul cu Muntenegru.

În minutul 45, Alex Mitriţă a pierdut mingea în terenul advers, iar Alex Chipciu a oprit contraatacul lituanienilor, ţinând de tricou un adversar. Arbitrul francez Francois Letexier nu a stat pe gânduri şi i-a acordat şi lui cartonaş galben. Mijlocaşul de 29 de ani a primit cartonaş galben şi în remiza de la Belgrad dintre Serbia şi România, scor 2-2. Prin urmare, este suspendat pentru partida de pe Arena Naţională.

Meciul dintre România şi Serbia este programat duminică, la 16:00.

Afla mai multe despre: contraromaniaserbia